Montessori pracovny

 

 

I. POLOLETÍ  -  20. 9. až 24. 1. 2018

 

STŘEDA

15.30 - 16.20

 

Montessori pracovny jsou určeny dětem od 1,5 – 3 let a probíhají s rodiči. Společně si vyzkoušíte práci s různými pomůckami, zejména z oblasti praktického života a smyslového vnímání.

Úvodní hodina pro rodiče přihlášených dětí ZDARMA: 14. 9. 2017 od 19.00 v MC. Ostatní zájemci vstupné 100,- Kč.

Lektor: Ing. Jana Lokvencová

Cena: 2. 040,- Kč /17 lekcí (platba na účet)

Maximální počet dětí ve skupince je 7.         

Přihlášky a více informací na emailu: lokvencova.jana@seznam.cz

Montessori pracovny v Mateřském centru Domeček

Montessori pracovna je místo, kde se společně setkávají rodiče a jejich děti s Montessori pedagogikou a dětem je umožněno pracovat s Montessori pomůckami.

Každé dítě během svého vývoje prochází tzv. senzitivními fázemi. Jsou to zvláštní období, která trvají jen určitou dobu, a kdy je dítě zvláště vnímavé k získávání určitých schopností. Pravidelná návštěva Montessori pracovny pomůže rodičům poznat, v jaké senzitivní fázi se dítě nachází, jak a v čem ho mohou nejlépe podpořit.

Montessori pracovny jsou vedeny v připraveném prostředí, které je uzpůsobeno dětem a jejich potřebám. Děti se učí samostatnosti především díky pomůckám tzv. “praktického života“, který obnáší přenášení, třídění, přesýpání, zametání a další. Smyslová výchova nabízí různé možnosti ke zkoumání materiálů pomocí smyslových vjemů – při rozlišování barev či různých povrchů. Tyto poznatky navazují plynule na matematické a jazykové dovednosti. Dále se rozvíjí soustředění, smysl pro pořádek a dokončení činnosti, respekt a mnoha dalšího.

Výhodou pravidelného setkávání se v rámci kurzu Montessori pracovny je také dětský kolektiv, na který si děti pomalu přivykají, učí se vzájemnému respektu, spolupráci a rozvoji pozorování při sledování činnosti ostatních dětí. To vše probíhá za doprovodu rodičů, což dětem usnadňuje a zpříjemňuje adaptaci.

Pro rodiče to může být inspirace, jak s dětmi pracovat, rozvíjet je a poznávat jejich senzitivní období, která jsou pro rozvoj velmi důležitá a umožňují dětem přirozený rozvoj dle jejich možností a potřeb. Navíc se zde rozvíjí i vzájemná spolupráce mezi rodičem a dítětem – lektor je zde pouze jako průvodce.

Pracovny jsou vhodné pro rodiče s dětmi, kteří uvažují o zápisu dětí do Montessori školky, pro rodiče dětí, kteří se o Montessori pedagogiku zajímají a chtějí ji praktikovat v domácím prostředí i pro rodiče, kteří chtějí své děti rozvíjet přirozeným způsobem a pomoci dětem získat hravou formou dovednosti důležité pro jejich vývoj.

 

© 2007 Všechna práva vyhrazena MC Domeček. | Kontakty | Podpořte nás | Přihlásit se
Služby: eHosting | Advokátní kanceláře praha | Kocman | JUDr. Daniel Šplíchal 
Webdesign:Petr Šimčík

TOPlist