Montessori pracovny

 

 

ZÁŘÍ 2019 - volná místa

Montessori pracovny pro děti od 1,5 roku do 3 let v doprovodu rodičů

Kdy?  každou středu . První lekce proběhne  18.9.2019  Lekce se nekoná - 30.10., 18.12.2019) poslední lekce bude 29.1.2020

V kolik? 15:30 - 16:20

Cena: 2080,-Kč ( celkem 16 lekcí á 130,- Kč / lekce)

Poznámka: Montessori pracovny vede zkušená lektorka Ing. Jana Lokvencová. Montessori pracovny mají v našem centrum velký úspěch a maminky si je pochvalují.

 

Montessori pracovny pro rodiče s dětmi od 1,5 – 3 let probíhají společně s rodiči. Vyzkoušíte si práci s různými pomůckami, zejména z oblasti praktického života a smyslového vnímání.

 

Úvodní hodina pro rodiče přihlášených dětí ZDARMA: PONDĚLÍ 16. 9. 2019 od 19.00 v MC Domeček. Ostatní zájemci vstupné 100,- Kč.

"Praktická výchova (příprava pro praktický život) a kosmická výchova (všeobecné znalosti) jsou součástí všech pracoven."

 

Lektor: Ing. Jana Lokvencová

Maximální počet dětí ve skupince je 8.         

Přihlášky a více informací na emailu: lokvencova.jana@seznam.cz

Fotky z našich kroužků ZDE

 

Montessori pracovny v Mateřském centru Domeček

 

Montessori pracovna je místo, kde se společně setkávají rodiče a jejich děti s Montessori pedagogikou a dětem je umožněno pracovat s Montessori pomůckami a aktivitami.

 

Každé dítě během svého vývoje prochází tzv. senzitivními fázemi. Jsou to období, která trvají jen určitou dobu, a kdy je dítě zvláště vnímavé k získávání určitých schopností. Pravidelná návštěva Montessori pracovny pomůže rodičům poznat v jaké senzitivní fázi se dítě nachází a jak a v čem ho mohou nejlépe podpořit.

Montessori pracovny jsou vedeny v připraveném prostředí, které je uzpůsobeno dětem a jejich potřebám. Děti se učí samostatnosti především díky pomůckám tzv. “praktického života“, který obnáší přenášení, třídění, přesýpání, zametání a další. Smyslová výchova nabízí různé možnosti ke zkoumání materiálů pomocí smyslových vjemů – při rozlišování barev či různých povrchů atd.. Tyto poznatky navazují plynule na matematické a jazykové dovednosti. Děti tak mohou rozvíjet svou grafomotoriku, předmatematické dovednosti, řeč, slovní zásobu, hravou formou se připravovat na čtení, psaní a počítání. V oblasti kosmické výchovy hravou formou poznáváme přírodu, vesmír a svět kolem nás. Dále se rozvíjí soustředění, smysl pro pořádek a dokončení činnosti, respekt a mnoha dalšího.

Rodiče mohou získat mnoho inspirací, jak s dětmi pracovat, rozvíjet je a poznávat jejich senzitivní období, která jsou pro rozvoj velmi důležitá a umožňují dětem přirozený rozvoj dle jejich možností a potřeb. Navíc se zde rozvíjí i vzájemná spolupráce mezi rodičem a dítětem – lektor je zde pouze jako průvodce.

Výhodou pravidelného setkávání se v rámci kurzu Montessori pracovny je také dětský kolektiv, na který si děti pomalu přivykají, učí se vzájemnému respektu, spolupráci a rozvoji pozorování při sledování činnosti ostatních dětí.

Pracovny jsou vhodné pro rodiče s dětmi, kteří uvažují o zápisu dětí do Montessori školky, pro rodiče dětí, kteří se o Montessori pedagogiku zajímají a chtějí ji praktikovat v domácím prostředí i pro rodiče, kteří chtějí své děti rozvíjet přirozeným způsobem a pomoci dětem získat hravou formou dovednosti důležité pro jejich vývoj.

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2007 Všechna práva vyhrazena MC Domeček. | Kontakty | Podpořte nás | Přihlásit se
Služby: eHosting | Advokátní kanceláře praha | Kocman | JUDr. Daniel Šplíchal 
Webdesign:Petr Šimčík

TOPlist