Co je to mateřské centrum?

Mateřské centrum Domeček bylo založeno v říjnu roku 1997 pod ochrannými křídly YMCA Praha a je zařazené do velké rodiny sítě mateřských center. Do Domečku můžete přijít kdykoliv, když je otevřeno a podle svého uvážení se zapojit či nezapojit do probíhajícího dění. Část času je věnována zcela volné činnosti podle okamžitého zájmu přítomných.

Potkávají se tady maminky různých věkových kategorií, liší se vzděláním, různou životní filosofií, zaměstnáním před MD, počtem dětí ... je to zkrátka velká směsice a je nám tak dobře. Spojuje nás jen to, že máme děti, většina z nás bydlí na Jižním Městě a okolí a že se snažíme spolu mluvit v této panelákové hradbě na jižním okraji Prahy.

Veškerý program a aktivity MC jsou závislé na práci dobrovolníků. Je to neplacená práce, která ale přináší zkušenosti k nezaplacení. Je to zábava ve společnosti lidí, kteří nemyslí pouze na sebe.

Jak staré děti mohou do Domečku?

Obvykle Domeček navštěvují děti, které ještě nechodí do školky. Některé dny je uvedeno, pro jak staré děti je program určen. Je to však pouze orientační informace. Spíše jde o to, aby mezi malými dětmi nebyli např. předškoláci. Výjimky jsou po domluvě samozřejmě možné.

Jak to vypadá v Domečku?

Domeček sídlí od ledna 2010 v prostorách Komunitního centra matky Terezy (KCMT). K dispozici je pěkně vybavená a bezpečná herna s klubovou místností, kde si můžete dát kávu (15,- Kč), čaj (10,- Kč) atp. V kuchyňce je možné ohřát si pro děti i pro sebe oběd v mikrovlnné troubě. K dispozici je dětská postýlka, dětské jídelní židličky, přebalovací pult. Skoro každý den běží některá z aktivit – účast na nich je samozřejmě nezávazná a přizpůsobená aktuálním možnostem a potřebám dětí a maminek. Až na výjimky (vždy uvedené) není třeba se dopředu objednávat.

Za co se platí?

Platí se pobytné – 50 Kč za dospělého, děti mají vstup zdarma. Pokud není uvedeno jinak, za účast na jednotlivých aktivitách se neplatí.

Jak to v Domečku chodí?

Každý den má službu jedna či více aktivních maminek – dobrovolnic. Ty mají na starosti, aby vše probíhalo hladce a ostatní maminky se v našem centru cítily dobře. Rády vám podají občerstvení, vysvětlí vám chod Domečku. Aktivní maminky jsou také lektorkami jednotlivých kroužků. Po příchodu do našeho centra se ohlásíte mamince, která má službu, zapíšete jméno vaše a vašeho děťátka do knihy návštěv, zaplatíte pobytné a Domeček se stává prostorem jen a jen pro vás a pro to, co si přejete. Pokud přicházíte poprvé, sloužící maminka se vás ujme, provede vás a vysvětlí, vše co je třeba.

Další informace vám rádi podáme na našem mobilním telefonním čísle či emailové adrese (viz "kontakty").